Годивје

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Годивје може да се однесува на следниве села:

Македонија[уреди | уреди извор]

  • Годивје — село во општина Дебрца, Охридско
  • Годивје — старо име на селото Годивле во општина Кривогаштани, Прилепско

Албанија[уреди | уреди извор]