Гласно! (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гласно!
Студиски албум на Визија
Издаден 2016
Снимен Студио Rock & Roll (Скопје) и Студио М (Нови Сад)
Жанр Алтернативен рок
Рок
Времетраење 31:06
Издавачка куќа|Издавач Rock & Roll

Гласно! е првиот албум на македонскиот рок бенд Визија, издаден во декември 2016 година.[1][2]

Македонски албум[уреди | уреди извор]

Композиции[уреди | уреди извор]

1. Гласно!
2. Убиј ја тишината
3. Замисли свет...
4. Паѓа мрак
5. Психопат
6. Крик
7. Илузија
8. Живеј
9. Гласот на мојата душа
  • Издавач:
"Rock & Roll studio [3] [4]

Наводи[уреди | уреди извор]