Гладијатор (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Гладијатори биле професионални борци во Стариот Рим.

Гладијатор може да се однесува на:

Уметност[уреди | уреди извор]

Филм[уреди | уреди извор]

Книги[уреди | уреди извор]

Игри[уреди | уреди извор]

  • Gladiator A.D. или Гладијатор н.е. игра за Нинтендо