Главијанци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главијанци
ЗемјаМакедонија Македонија

Главијанци — река во областа Малеш источно од селото Мачево и северозападно од Берово, десна притока на Брегалница[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 23.