Главанешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Главанешти)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главанешт
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 3.788
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Главанешт (романски: Glăvăneşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.788 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]