Глабочица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Глабочица
ЗемјаМакедонија Македонија

Глабочица — река која извира на Стогово и се влива во Црн Дрим[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 23.