Гил Гарсија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гил Гарсија
Гил Гарсија
Гил Гарсија
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаГил Гарсија
Површина
 • Вкупна15 км2 (6 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно36[1]
 • Густина3,5/км2 (90/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Гил Гарсија — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт


Координати: 40°17′51″N 5°35′38″W / 40.29750° СГШ; 5.59389° ЗГД / 40.29750; -5.59389