Гилберто Брага

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гилберто Брага (1945-2021) е писател на бразилски новели[1],[2].

Новели[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Gilberto Braga“. Архивирано од изворникот на 2019-01-24. Посетено на 2021-02-05.
  2. Gilberto Braga