Гидо Бухвалд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гидо Бухвалд
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Гидо Бувалд ( 24 јануари 1961 ) бил германски фудбалер .

Статистика[уреди | уреди извор]

врска=|граничник Германија
Бог. Ута. Цел.
1984 3 0
1985 година 0 0
1986 година 7 0
1987 година 7 0
1988 година 6 0
1989 година 6 0
1990 година 12 0
1991 година 6 1
1992 година 13 1
1993 година 10 2
1994 година 6 0
Вкупно 76 4

Надворешни врски[уреди | уреди извор]