Герда Анти

Од Википедија — слободната енциклопедија

Герда Анти (родена 1929 година во Оверторнеа, округот Норботен ) е шведска писателка [1] и политичар. Таа е член на Партијата на Центар и била локален проценител на лаици .

Таа била во брак со писателот Валтер Љунгквист .

Наводи[уреди | уреди извор]

 

  1. Association, Swedish-English Literary Translators' (January 1, 1983). Swedish book review. Swedish-English Literary Translators' Association. стр. 9â. Посетено на September 24, 2011.