Георги Котоев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за  Русија
Машко борење во слободен стил
Бронза 2008 Пекинг

Георги Ватаевич Котоев (руски:Георгий Ватаевич Кетоев) (роден на 19 ноември 1985) — руски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината слободен стил до 84 kg.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]