Прејди на содржината

Георги Гогшелиѕе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Георги Гогшелидзе за време на Олимписките игри во Лондон 2012
Олимписки медали
Натпреварувач за  Грузија
Машко борење во слободен стил
Бронзен медал – трето место 2008 Пекинг слободен стил до 96kg

Георги Гогшелидзе (роден на 7 ноември 1979) е грузиски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината слободен стил до 96 kg.