Георгиј Штеников

Од Википедија — слободната енциклопедија
Георгиј Штеников
Georgy Schennikov IMG 2552.jpg
Лични податоци
Полно име Георгиј Михаилович Штеников
Роден на април 27 1991 (1991-04-27) (31 г.)
Роден во Москва, СССР
Висина 1.78
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК ЦСКА Москва
Број 42
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008– ФК ЦСКА Москва 72 (0)
Репрезентација
2009– Русија U-21 14 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 25 јули 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17:47, 30 март 2011 (UTC)

Георгиј Штеников (руски: Георгий Михайлович Щенников, роден на 27 април 1991 во Москва) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК ЦСКА Москва.

Штеников својата професионална кариера ја започнал во 2008 година како играч на ФК ЦСКА Москва.