Ген Шоџи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Ген Шоџи
Лични податоци
Роден на 11 декември 1992(1992-12-11)(31 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Kashima Antlers
Број 3
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011– Kashima Antlers
Репрезентација
2015– Јапонија Јапонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари
Шоџи со фудбалската репрезентација на Јапонија на Светското првенство во ФИФА 2018

Ген Шоџи (роден 11 декември 1992) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2015 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]