Гвидо Зебер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гвидо Зебер со тапан за филмско сушење, 1898 година

Фридрих Конрад Гвидо Зебер (роден на 22 јуни 1879 година во Кемниц, Германија, починал на 2 јули 1940 година во Берлин) бил германски филмски пионер, фотограф и снимател.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]