Гвајански Штит

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Гвајански штит)
Прејди на: содржини, барај
Границата на Гвајанскиот Штит

Гијана (шпански: Guayana или Гвајански Штит е регион во Јужна Америка. Држави: