Гастон Далмау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гастон Далмау е роден на 23 ноември 1983 година се родил во Коронел Суарез-Буенос Аирес(Coronel Suarez- Buenos Aires) Тој е актер пејач и модел.Глумел во аргентинснката теленовела Ангели како Рамиро Ордоњез - Рама.Тој исто така пее во музичката група Teen Angels заедно со Лали Еспосито,Питер Ланзани,Николас Риера и Росио Игарзабал.