Гарганта дел Вилјар

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Гарганта дел Вилар)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гарганта дел Вилар

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна областКастилја и Леон
ПровинцијаАвила
ОпштинаГарганта дел Вилар
Површина
 • Вкупна18 км2 (7 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно56
 • Густина3,1/км2 (80/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Гарганта дел Вилар е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.


.
.
.


Координати: 40°27′N 5°05′W / 40.450° СГШ; 5.083° ЗГД / 40.450; -5.083