Гарбајела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Гарбајела
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Површина
 • Вкупна 84 км2
Надм. вис. 487 м
Население (2006)
 • Вкупно 531
 • Густина 6,3/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Гарбајела е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .