Галина Чугунова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Галина Чугунова
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Сребрен медал – второ место 1999 Милан K-4 200 m

Галина Чугунова, мом. Пориваева (родена 22 февруари 1980) — руска кану-спринтерка која што се натпреваруваше од доцните 1990-ти до раните 2000-ти. Таа освои сребрен медал во дисциплината К-4 200 метри на 1999 ИКФ Светските Кану Спринт Првенства во Милан.

Чугунова исто така заврши на седмото место на ЛОИ 2000 во дисциплината К-4 500 метри жени во Сиднеј.

Наводи[уреди | уреди извор]