Галерија на карти за општините во Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е галерија на карти за општините во Македонија. Картите се административни и со приказ на селските и градските атари.

Општини[уреди | уреди извор]

Напомена: Сè уште нема изработено картa за новата општина Кичево.

Град Скопје[уреди | уреди извор]

Напомена: Сè уште нема изработено карти за следниве општини: Ѓорче Петров, Карпош, Центар, Гази Баба, Кисела Вода, Чаир и Шуто Оризари.

Поранешни општини[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]