Галегос де Алтамирос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Галегос де Алтамирос

Знаме

Амблем
CountrySpain
Autonomous communityCastile and León
ProvinceÁvila
MunicipalityГалегос де Алтамирос
Површина
 • Вкупна20 км2 (8 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно87
 • Густина4,3/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Галегос де Алтамирос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.Координати: 40°42′N 4°53′W / 40.700° N; 4.883° W / 40.700; -4.883