Гаку Шибасаки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Гаку Шибасаки
Лични податоци
Роден на 28 мај 1992(1992-05-28)(31 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Kashima Antlers
Број 10
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011– Kashima Antlers
Репрезентација
2014– Јапонија Јапонија 13 (3)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари
Шибасаки играjќи за Јапонија на ФИФА Светско првенство 2018

Гаку Шибасаки (роден 28 мај 1992) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2014 4 1
2015 9 2
Вкупно 13 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]