Габит Мусирепов (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Габит Мусирепов
Округ
Ғабит Мүсірепов ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарНовоишимка
Часовен појасEast (UTC+6)

Габит Мусирепов (казашки: Ғабит Мүсірепов ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар град Новоишимка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]