Прејди на содржината

Втората најдобра работа (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Втората најдобра работа (англиски: The Next Best Thing) - филм, во режија на Џон Шлезингер. Главните улоги ги играат: Мадона и Руперт Еверет и Бенџамин Брет.

Содржина[уреди | уреди извор]

Еби (ја игра Мадона) е уморна од неуспешните љубовни врски. Една вечер, таа непланирано води љубов со нејзиниот најдобар другар-хомосексуалец при што останува бремена. Двајцата се договараат заедно да го одгледуваат детето.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Втората најдобра работа“, Антена, број 893, 7.8.2015, стр. 21.