Прејди на содржината

Врвови и корени (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Врвови и корени“ е трет студиски албум на групата Дабатс. Презентацијата на албумот се одржала на 14 јануари 2010 година во московскиот клуб „Икра“.

Осврти[уреди | уреди извор]

Тој е суштински различен од претходните албуми со својот жив звук. Снимено е во текот на четири години. Непосредно пред официјалното издавање, албумот бил објавен на Интернет без три песни (10-12). Покрај тоа, интересно е да се испреплетат музика во живо и примероци на познати уметници реге[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Линус Унисон (2010-01-31). „Дабац - Вершки да корешки“. Рифма мира. Архивирано од изворникот на 2015-06-16. Посетено на 2015-06-14. Занемарен непознатиот параметар |deadlink= (се препорачува |url-status=) (help)

Врски[уреди | уреди извор]