Ворен (Мичиген)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Локација на Ворен во Мичиген

Ворен (англиски: Warren) е град вo американската држава Мичиген. Овој град според статистиките во 2007 година, има 138 247 жители, што го прави трет град по големина во Мичиген. Ворен сe наоѓа северно oд Детроит.