Водоврати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Водоврати е село во Општина Градско, во околината на градот Неготино.


Водоврати
Водоврати се наоѓа во Republic of Macedonia
Водоврати
Местоположба на Водоврати во Македонија
Општина Општина Градско


Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]