Воденички Поток

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Воденички Поток is located in Република Македонија
Воденички Поток
Воденички Поток
Воденички Поток (Република Македонија)

Воденички Поток е поток во Република Македонија, со следниве географски координати: латитуда 42o 08' 01'', лонгитуда 21o 25' 48''.