Вогополе (Ура Вајгуроре)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вогополе
Населба
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Вогополе (албански: Vokopola) — село во јужна Албанија. Се наоѓа недалеку од Ура Вајгуроре во истоимената општина од Белградскиот округ.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]


Шаблон:Ура Вајгуроре