Влуша

Координати: 40°18′18″N 20°11′05″E / 40.3049° СГШ; 20.1846° ИГД / 40.3049; 20.1846
Од Википедија — слободната енциклопедија

40°18′18″N 20°11′05″E / 40.3049° СГШ; 20.1846° ИГД / 40.3049; 20.1846

Влуша
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Влуша — село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, во округот Полчан и во општината Лешња.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]