Прејди на содржината

Влези ако сакаш

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Влези ако сакаш“ (српски: Уђи ако хоћеш) – југословенски филм од 1968 година, во режија на Раденко Остојиќ. Главните улоги ги толкуваат: Милован Алач, Фарук Арнаутовиќ и Мехо Барјактаревиќ.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Во филмот се прикажува животот на едно момче кое е избркано од родното село, така што се обидува да започне нов живот во Сараево. Таму, тој доживува бројни авантури, но ја доживува и својата прва љубов.

Наводи[уреди | уреди извор]