Гратчето Пејтон

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Влашкo Маaлo)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гратчето Пејтон — населба во централното градско подрачје на Битола која се простира од улицата „Партизанска“ сè до улицата „Солунска“. Во неа се наоѓа месната заедница Вељко Влаховиќ и улиците:

  • Бранислав Нушиќ
  • Крушевска
  • Питу Гули
  • Христо Узунов