Владислав Карапузов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карапузов со ФК Тамбов во 2021 година

Владислав Александрович Карапузов (руски: Владислав Александрович Карапузов; 6 јануари 2000) е руски фудбалер настапува за ФК Динамо Москва, а како позајмица е во ФК Тамбов.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]