Прејди на содржината

Владимир Ладоша

Од Википедија — слободната енциклопедија
Владимир Ладоша
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Златен медал - прво место 1999 Милан C-4 200 m
Златен медал - прво место 1999 Милан C-4 500 m
Сребрен медал – второ место 1997 Дартмуд C-2 200 m
Бронзен медал – трето место 1998 Шегед C-4 200 m
Бронзен медал – трето место 1998 Шегед C-4 500 m
Бронзен медал – трето место 2001 Познањ C-4 500 m

Владимир Ладоша (Руски: Владимир Ладоша) — руски кану-спринтер којшто се натпреварува од доцните 1990-ти. Тој освои шест медали на ИКФ Светските Кану Спринт Првенства од кои две злата (дисциплини Ц-4 200 метри и Ц-4 500 метри; 1999) една сребрена медала (дисциплина Ц-2 200 метри; 1997) и три бронзени медали (2 медали од дисциплината Ц-4 500 метри; 1998 и 2001 и еден медал од Ц-4 200 метри; 1998)