Виторија-Гастеис

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Виторија (Алава))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Улица во Виторија-Гастеис

Виторија-Гастеис — општина која се наоѓа во покраината Алава, во од автономната заедница Баскија.