Витолишка Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Витолишка река
ЗемјаМакедонија Македонија

Витолишка река — река која се наоѓа на Козјак, Мариово. Реката минува низ селото Витолиште и се влива во Црна Река[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 19.