Виталиј Ганкин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану-спринт мажи

ИКФ Светски Кану Шампионат

Сребро 1999 Милано
K-4 500 м
Бронза 1998 Шегед
K-4 500 м
Бронза 1999 Милано
K-4 200 м

Виталиј Ганкин е руски кану-спринтер кој се натпреварувал во доцните 1990-ти. Освоил три медали на Светското првенство во кану.

Наводи[уреди | уреди извор]