Прејди на содржината

Виленик (филм од 2003)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Виленик (англиски: Elf) ― американско-германски филм од 2003 година, во режија на Џон Фавро. Главните улоги ги толкуваат: Вил Ферел и Џејмс Кан.

Содржина[уреди | уреди извор]

Пораснат на Северниот Пол во заедница на виленици, Бади (го игра Ферел) добива дозвола лично од Дедо Мраз да отпатува во Њујорк за да си го побара биолошкиот татко...[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Елф“, Антена, број 876, 10.4.2015, стр. 16.