Вилафлор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вилафлор
Куќа во Вилафлор
Куќа во Вилафлор

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаВилафлор
Површина
 • Вкупна18 км2 (7 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно148
 • Густина8,2/км2 (210/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Вилафлор — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.