Виларехо дел Вале

Од Википедија — слободната енциклопедија
Виларехо дел Вале
Панорамски поглед кон Улеила дел Кампо
Панорамски поглед кон Улеила дел Кампо

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаВиларехо дел Вале
Површина
 • Вкупна41 км2 (16 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно463
 • Густина11,3/км2 (290/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Виларехо дел Вале — општина која се наоѓа во покраина Авила, во автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.