Виљабуена де Алава/Есквернага

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Вилабуена де Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Виљабуена де Алава/Есквернага — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.