Виктор Кашаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Виктор Кашаи
Роден Kassai Viktor
10 септември 1975(1975-09-10)(48 г.)
Унгарија
Националност Унгарец
Занимање Фудбалски судија

Виктор Кашаи (унгарски: Kassai Viktor; унгарски изговор: [’kɒʃːɒi ’viktor]) (роден на 10 септември, 1975) — унгарски фудбалски судија.Тој учествуваше na 2010 ФИФА Светско Првенство и го судеше финалето на УЕФА Лигата на Шампионите 2011 година. Тој е редовен меѓународен судија на ФИФА од 2003 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]