Википедија на шлезиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Шлезиска Википедија
URL http://szl.wikipedia.org/
Комерцијално? не
Тип Енциклопедиски интернет проект
Регистрација опционално
Расположиви јазици шлезиски
Сопственик Викимедија Фондација

Шлезиска Википедија е издание на Википедија на шлезиски јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]