Википедија на тонгоански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тонгоанска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно натонгоански
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://to.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Тонгоанска Википедија е издание на Википедија на тонгоански јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]