Википедија на сахаски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на сахаски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно насахаски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://sah.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на сахаски јазик е издание на Википедија на сахаски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]