Википедија:Уредувачки натпревари/Олимписки игри/евиденција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

На оваа страница се наоѓа деталната евиденција на напишаните статии, заедно со оцените на жирито.

Вклучување во натпреварот[уреди извор]

Ако сакате да учествувате во натпреварот, најпрвин создадете страница, така што ќе го внесете вашето корисничко име во полето за внес на текстот и ќе стиснете на копчето. Откако ќе ја направите страницата, додајте се на дното на списокот на учесници.


Учесници[уреди извор]

Инокентиј]
Статија Ж1 Ж2 Ж3 Напомена
Бутан на Олимписките игри 2 2 2 6
Брунеј на Олимписките игри 3 3 3 9
Виетнам на Олимписките игри 3 3 3 9
Индија на Олимписките игри 5 5 5 15
Индонезија на Олимписките игри 4 4 4 12
Иран на Олимписките игри 6 6 6 18
Ирак на Олимписките игри 3 3 3 9
Јемен на Олимписките игри 2 2 2 6
Јордан на Олимписките игри 2 2 2 6
Казахстан на Олимписките игри 5 5 5 15
Камбоџа на Олимписките игри 1 1 1 3
Катар на Олимписките игри 1 1 1 3
Кина на Олимписките игри 8 8 8 24
Кинески Тајпеј на Олимписките игри 4 4 4 12
Киргистан на Олимписките игри 2 2 2 6
Северна Кореја на Олимписките игри 5 5 5 15
Јужна Кореја на Олимписките игри 6 6 6 18
Кувајт на Олимписките игри 1 1 1 3
Лаос на Олимписките игри‎ 1 1 1 3
Либан на Олимписките игри 2 2 2 6
Малезија на Олимписките игри 3 3 3 9
Малдиви на Олимписките игри 1 1 1 3
Монголија на Олимписките игри 4 4 4 12
Мјанмар на Олимписките игри 1 1 1 3
Непал на Олимписките игри 1 1 1 3
Оман на Олимписките игри 1 1 1 3
Девствените Острови на Олимписките игри 3 3 3 9
Литванија на Олимписките игри 5 5 5 15
Науру на Олимписките игри 3 3 3 9
Палау на Олимписките игри 2 2 2 6
Папуа Нова Гвинеја на Олимписките игри 2 2 2 6
Самоа на Олимписките игри 1 1 1 3
Соломоновите Острови на Олимписките игри 1 1 1 3
Тонга на Олимписките игри 2 2 2 6
Тувалу на Олимписките игри 1 1 1 3
Нов Зеланд на Олимписките игри 4 4 4 12
Бохемија на Олимписките игри 3 3 3 9
Британските Западни Инди на Летните олимписки игри 1960 3 3 3 9
Југославија на Олимписките игри 4 4 4 12
Источна Германија на Олимписките игри 3 3 3 9
Јужен Јемен на Летните олимписки игри 1988 2 2 2 6
Северно Борнео на Летните олимписки игри 1956 2 2 2 6
Холандски Антили на Олимписките игри 3 3 3 9
Србија и Црна Гора на Олимписките игри 5 5 5 15
Чехословачка на Олимписките игри 3 3 3 9
Сар на Летните олимписки игри 1952 4 4 4 12
Независни учесници на Олимписките игри 4 4 4 12
Мешовити екипи на Летните олимписки игри 3 3 3 9
Обединета екипа на Олимписките игри 3 3 3 9
Обединета германска екипа на Олимписките игри 3 3 3 9
Сејшелите на Олимписките игри 1 1 1 3
Сенегал на Олимписките игри 2 2 2 6
Руанда на Олимписките игри 1 1 1 3
Нигерија на Олимписките игри 4 4 4 12
Мозамбик на Олимписките игри 1 1 1 3
Мали на Олимписките игри 1 1 1 3
Малави на Олимписките игри 1 1 1 3
Демократска Република Конго на Олимписките игри 2 2 2 6
Конго на Олимписките игри 2 2 2 6
Кенија на Олимписките игри 5 5 5 15
Камерун на Олимписките игри 3 3 3 9
Јужноафриканската Република на Олимписките игри 5 5 5 15
Замбија на Олимписките игри 3 3 3 9
Египет на Олимписките игри 4 4 4 12
Гвинеја на Олимписките игри 1 1 1 3
Гамбија на Олимписките игри 2 2 2 6
Гана на Олимписките игри 3 3 3 9
Олимписки медал 8 8 8 24
Олимписка повелба 5 5 5 15
Вкупно
Bjankuloski06]
Статија Ж1 Ж2 Ж3 Напомена
Советскиот Сојуз на Олимписките игри 4 4 4 12
Гимнастика на Летните олимписки игри 5 5 5 15
Брегот на Слоновата Коска на Олимписките игри 2 2 2 6
Кревање тегови на Летните олимписки игри 6 6 6 18
Република Кина на Олимписките игри 2 2 2 6
Македонија на Олимписките игри 2 2 2 6 преработена
Вкупно

`

Тиверополник]
Статија Ж1 Ж2 Ж3 Напомена
Антигва и Барбуда на Олимписките игри 2 2 2 6
Аргентина на Олимписките игри 5 5 5 15
Аруба на Олимписките игри 3 3 3 9
Бахами на Олимписките игри 2 2 2 6
Барбадос на Олимписките игри 2 2 2 6
Белиз на Олимписките игри 2 2 2 6
Бермуди на Олимписките игри 2 2 2 6
Боливија на Олимписките игри 4 4 4 12
Британските Девствени Острови на Олимписките игри 3 3 3 9
Венецуела на Олимписките игри 3 3 3 9
Гватемала на Олимписките игри 2 2 2 6
Гренада на Олимписките игри 2 2 2 6
Доминика на Олимписките игри 2 2 2 6
Доминиканската Република на Олимписките игри 2 2 2 6
Еквадор на Олимписките игри 2 2 2 6
Ел Салвадор на Олимписките игри 2 2 2 6
Јамајка на Олимписките игри 2 2 2 6
Канада на Олимписките игри 3 3 3 9
Кајманските Острови на Олимписките игри 2 2 2 6
Колумбија на Олимписките игри 3 3 3 9
Костарика на Олимписките игри 3 3 3 9
Куба на Олимписките игри 2 2 2 6
Мексико на Олимписките игри 3 3 3 9
Никарагва на Олимписките игри 2 2 2 6
Панама на Олимписките игри 2 2 2 6
Парагвај на Олимписките игри 2 2 2 6
Перу на Олимписките игри 2 2 2 6
Порторико на Олимписките игри 3 3 3 9
Свети Китс и Невис на Олимписките игри 1 1 1 3
Соединетите Американски Држави на Олимписките игри 3 3 3 9
Суринам на Олимписките игри 2 2 2 6
Тринидад и Тобаго на Олимписките игри 2 2 2 6
Уругвај на Олимписките игри 2 2 2 6
Хаити на Олимписките игри 2 2 2 6
Хондурас на Олимписките игри 2 2 2 6
Чиле на Олимписките игри 3 3 3 9
Бугарија на Летните олимписки игри 1896 1 1 1 3
Атлетика на Летните олимписки игри 6 6 6 18
Бадминтон на Летните олимписки игри 3 3 3 9
Велосипедизам на Летните олимписки игри 5 5 5 15
Ватерполо на Летните олимписки игри 1 1 1 3
Синхронизирано пливање на Летните олимписки игри 4 4 4 12
Скокови во вода на Летните олимписки игри 3 3 3 9
Стрелаштво на Летните олимписки игри 5 5 5 15
Бокс на Летните олимписки игри 1 1 1 3
Кошарка на Летните олимписки игри 6 6 6 18
Кошарка на Летните олимписки игри 1936 (мажи) 3 3 3 9
Кошарка на Летните олимписки игри 1948 (мажи) 3 3 3 9
Хонгконг на Олимписките игри 2 2 2 6
Шри Ланка на Олимписките игри 2 2 2 6
Филипините на Олимписките игри 2 2 2 6
Узбекистан на Олимписките игри 4 4 4 12
Обединети Арапски Емирати на Олимписките игри 1 1 1 3
Туркменистан на Олимписките игри 2 2 2 6
Тајланд на Олимписките игри 2 2 2 6
Таџикистан на Олимписките игри 2 2 2 6
Сингапур на Олимписките игри 2 2 2 6
Палестина на Олимписките игри 1 1 1 3
Сирија на Олимписките игри 2 2 2 6
Австралија на Олимписките игри 5 5 5 15
Кошарка на Летните олимписки игри 1952 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1956 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1960 (мажи) 5 5 5 15
Кошарка на Летните олимписки игри 1964 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1968 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1972 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1976 (мажи) 1 1 1 3
Кошарка на Летните олимписки игри 1976 (жени) 3 3 3 9
Кошарка на Летните олимписки игри 1980 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1980 (жени) 3 3 3 9
Кошарка на Летните олимписки игри 1984 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1988 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1992 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 1996 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 2000 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 2004 (мажи) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 2012 (мажи) 7 7 7 21
Фудбал на Летните олимписки игри 1 1 1 3
Фудбал на Летните олимписки игри 1900 2 2 2 6
Фудбал на Летните олимписки игри 1936 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 1900 2 2 2 6
Ватерполо на Летните олимписки игри 1904 1 1 1 3
Ватерполо на Летните олимписки игри 1908 1 1 1 3
Ватерполо на Летните олимписки игри 1912 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 1920 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 1924 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 1928 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 1932 2 2 2 6
Ватерполо на Летните олимписки игри 1936 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1948 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1952 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1956 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 1960 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1964 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1968 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1972 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1976 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1980 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 1984 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 1988 1 1 1 3
Ватерполо на Летните олимписки игри 1992 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 1996 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 2000 (мажи) 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 2004 (мажи) 4 4 4 12
Ватерполо на Летните олимписки игри 2008 (мажи) 1 1 1 3
Ракомет на Летните олимписки игри 1936 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 2000 (жени) 3 3 3 9
Ватерполо на Летните олимписки игри 2000 2 2 2 6
Ватерполо на Летните олимписки игри 2004 (жени) 2 2 2 6
Ватерполо на Летните олимписки игри 2004 1 1 1 3
Ватерполо на Летните олимписки игри 2008 (жени) 1 1 1 3
Ракомет на Летните олимписки игри 1972 4 4 4 12
Ракомет на Летните олимписки игри 1976 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 6 6 6 18
Одбојка на летните олимписки игри 1964 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1964 (мажи) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1968 (мажи) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1972 (мажи) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1976 (мажи) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1980 (мажи) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1984 (мажи) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1988 (мажи) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 1992 (мажи) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 1996 (мажи) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 2000 (мажи) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 2004 (мажи) 5 5 5 15
Одбојка на Летните олимписки игри 2008 (мажи) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 1964 (жени) 2 2 2 6
Одбојка на Летните олимписки игри 1968 (жени) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1972 (жени) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1976 (жени) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1980 (жени) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1984 (жени) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1988 (жени) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1992 (жени) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 1996 (жени) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 2000 (жени) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 2004 (жени) 3 3 3 9
Одбојка на Летните олимписки игри 2008 (жени) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 2012 (жени) 4 4 4 12
Одбојка на Летните олимписки игри 1964 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1968 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1972 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1976 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1980 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1984 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1988 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1992 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 1996 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 2000 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 2004 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 2008 1 1 1 3
Одбојка на Летните олимписки игри 2012 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1908 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1920 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1928 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1932 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1936 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1948 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1952 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1956 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1960 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1964 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1968 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1972 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1976 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1980 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1980 (жени) 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1980 (мажи) 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1984 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1984 (мажи) 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1988 (мажи) 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1988 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1992 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1992 (мажи) 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1996 (мажи) 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2000 (мажи) 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2004 (мажи) 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2008 (мажи) 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2012 (мажи) 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1984 (жени) 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1988 (жени) 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1992 (жени) 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1996 (жени) 3 3 3 9
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2000 (жени) 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2004 (жени) 4 4 4 12
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2008 (жени) 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2012 (жени) 2 2 2 6
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 1996 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2000 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2004 1 1 1 3
Хокеј на трева на Летните олимписки игри 2008 1 1 1 3
Фудбал на Летните олимписки игри 1928 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1924 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1920 3 3 3 9
Фудбал на Летните олимписки игри 1912 2 2 2 6
Фудбал на Летните олимписки игри 1908 2 2 2 6
Фудбал на Летните олимписки игри 1904 1 1 1 3
Фудбал на Летните олимписки игри 1948 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1952 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1956 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1960 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1964 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1968 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1972 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1976 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1980 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1984 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1988 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1992 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1996 (мажи) 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 2000 (мажи) 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 2004 (мажи) 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 2008 (мажи) 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 2012 (мажи) 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1996 (жени) 3 3 3 9
Фудбал на Летните олимписки игри 2000 (жени) 3 3 3 9
Фудбал на Летните олимписки игри 2004 (жени) 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 2008 (жени) 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 2012 (жени) 4 4 4 12
Фудбал на Летните олимписки игри 1996 1 1 1 3
Фудбал на Летните олимписки игри 2000 2 2 2 6
Фудбал на Летните олимписки игри 2004 1 1 1 3
Фудбал на Летните олимписки игри 2008 1 1 1 3
Кошарка на Летните олимписки игри 1984 (жени) 3 3 3 9
Кошарка на Летните олимписки игри 1988 (жени) 3 3 3 9
Кошарка на Летните олимписки игри 1992 (жени) 3 3 3 9
Кошарка на Летните олимписки игри 1996 (жени) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 2000 (жени) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 2004 (жени) 4 4 4 12
Кошарка на Летните олимписки игри 2008 (жени) 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 2012 (жени) 6 6 6 18
Кошарка на Летните олимписки игри 1976 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 1980 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 1984 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 1988 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 1992 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 1996 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 2000 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 2004 2 2 2 6
Кошарка на Летните олимписки игри 2008 3 3 3 9
Вкупно
Ehrlich91]
Статија Ж1 Ж2 Ж3 Напомена
Џибути на Олимписките игри 2 2 2 6
Чад на Олимписките игри 2 2 2 6
Централноафриканската Република на Олимписките игри 2 2 2 6
Уганда на Олимписките игри 3 3 3 9
Того на Олимписките игри 1 1 1 3
Танзанија на Олимписките игри 2 2 2 6
Свазиленд на Олимписките игри 2 2 2 6
Сомалија на Олимписките игри 2 2 2 6
Сиера Леоне на Олимписките игри 1 1 1 3
Зелениот ’Рт на Олимписките игри 2 2 2 6
Вкупно
TheGreatMKD]
Статија Ж1 Ж2 Ж3 Напомена
Габон на Олимписките игри 2 2 2 6
Етиопија на Олимписките игри 4 4 4 12
Список на освојувачи на олимписки медали во тенис 6 6 6 18
Еритреја на Олимписките игри 2 2 2 6
Комори на Олимписките игри 1 1 1 3
Тенис на Летните олимписки игри 1988 2 2 2 6
Тенис на Летните олимписки игри 1992 2 2 2 6
Тенис на Летните олимписки игри 1996 2 2 2 6
Тенис на Летните олимписки игри 2000 2 2 2 6
Тенис на Летните олимписки игри 2004 2 2 2 6
Западна Германија на Олимписките игри 3 3 3 9
Екваторска Гвинеја на Олимписките игри 2 2 2 6
Карлинг на Зимските олимписки игри 4 4 4 12
Скелетон на Зимските олимписки игри 3 3 3 9
Алпско скијање на Зимските олимписки игри 5 5 5 15
Фиџи на Олимписките игри 3 3 3 9
Тунис на Олимписките игри 3 3 3 9
Мохамед Гамуди 3 3 3 9
Тропски земји на Зимските олимписки игри 5 5 5 15
Судан на Олимписките игри 1 1 1 3
Намибија на Олимписките игри 2 2 2 6
Скијачки скокови на Зимските олимписки игри 3 3 3 9
Австралазија на Олимписките игри 3 3 3 9
Тирунеш Дибаба 5 5 5 15
Емил Затопек 4 4 4 12
Кристин Ото 3 3 3 9
Список на знаменосци за Македонија на Олимписките игри 2 2 2 6
Нина Пономарјова 3 3 3 9
Маврициус на Олимписките игри 1 1 1 3
Биатлон на Зимските олимписки игри 3 3 3 9
Скелетон на Зимските олимписки игри 2014 3 3 3 9
Зимбабве на Олимписките игри 4 4 4 12
Олимписки спортови 7 7 7 21
Гвинеја Бисао на Олимписките игри 2 2 2 6
Медал „Пјер де Кубертен“ 3 3 3 9
Брзо лизгање на Зимските олимписки игри 5 5 5 15
Боб на Зимските олимписки игри 5 5 5 15
Брзо лизгање на кратки патеки на Зимските олимписки игри 4 4 4 12
Санкање на Зимските олимписки игри 4 4 4 12
Слободно скијање на Зимските олимписки игри 4 4 4 12
Голф на Летните олимписки игри 3 3 3 9
Влечење јаже на Летните олимписки игри 2 2 2 6
Боб на Зимските олимписки игри 2014 3 3 3 9
Сао Томе и Принсипе на Олимписките игри 1 1 1 3
Триатлон на Летните олимписки игри 4 4 4 12
Андреас Торкилдсен 6 6 6 18
Младински олимписки игри 5 5 5 15
Список на градови-домаќини на Олимписките игри 5 5 5 15
Пинг-понг на Летните олимписки игри 4 4 4 12
Хари Хилман 2 2 2 6
Ал Ертер 3 3 3 9
Анџело Тејлор 4 4 4 12
Јуриј Седих 3 3 3 9
Виктор Чукарин 3 3 3 9
Леон Штукељ 3 3 3 9
Полина Астахова 3 3 3 9
Валериј Брумел 3 3 3 9
Алжир на Олимписките игри 4 4 4 12
Надја Команечи 5 5 5 15
Ралф Роуз 3 3 3 9
Ирена Шевињска 3 3 3 9
Владимир Саљников 4 4 4 12
Ѓурѓица Бједов 2 2 2 6
Нордиска комбинација на Зимските олимписки игри 2014 3 3 3 9
Нели Ким 4 4 4 12
Олга Корбут 5 5 5 15
Људмила Туришчева 4 4 4 12
Хрант Шахинјан 3 3 3 9
Екатерина Сабо 4 4 4 12
Даниела Силиваш 4 4 4 12
Наталија Кучинскаја 3 3 3 9
Вкупно
M4r51n]
Статија Ж1 Ж2 Ж3 Напомена
[[]] 0 0 0 0
Вкупно