Прејди на содржината

Википедија:Уредувачки маратон - Општина Карпош

Од Википедија — слободната енциклопедија
ВикиПроект
„Уредувачки маратон“
Дел од работната атмосфера

Во на 1 декември 2016 година се одржа првиот уредувачки маратон со членовите на Вики Клубот во организација на ГЛАМ Македонија, на тема Општина Карпош.

Членовите на Вики Клубот работеа под надзор на Корисник:Виолетова, како и под надзор на координаторот на образовната програма на ГЛАМ Македонија, Корисник:Matilda Bajkova.

Резултати[уреди извор]

Во просториите на Општина Карпош

Уредувачкиот маратон се одржа во „Тренд“ во Сити мол, со почеток во 14 часот, и траеше околу три часа. На маратонот учествуваа седуммина членови на Вики Клубот, кои ја дополнуваа посточеката статија за Општина Карпош со текстови добиени од вработените во општината. Постоечката статија беше надополнета со 17.550 бајти нови содржини.

Како благодарност за воспоставената соработка, учесниците на овој настан добија благодарници, и беа поканети во просториите на Општина Карпош, на 27 јануари 2017 година.

Список на учесниците
Корисничко име
BestorLeague
Nikolaapis
Mitrevski123
SirGoldenBlade
Marija Andevska
Teona Mladenovska
Dr. Ljuben Atov