Википедија:Уредувачки маратони - Светски ден на планините 2020

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект
„Уредувачки маратон“
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo.svg

На 11 декември 2020 година се одржува уредувачки маратон на тема Светски планините. Активноста е дел од глобалниот симболичен „Светски ден на планините“ којшто се одвива во текот на месец декември. Сите уредници на Википедија на македонски јазик се добредојдени да дадат свој придонес.

Предлог статии за планини.

Резултати[уреди извор]

Список на учесници
Корисничко име Статии
MacedonianBoy
Виолетова
gordi
Velichovskas
Wikimk
Vila Rosa
Lili Arsova
NatasaNedanoska
Stojnaa
Doni12345
Baek147
Banja147
Gorandonevski
Корисник:Kostovska