Википедија:Уредувачки маратони - Меѓународен ден на Ромите

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект
„Уредувачки маратон“
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo-v2.svg

На 2 април 2021 година се одржува уредувачки маратон на тема Меѓународен ден на Ромите. Активноста е дел од глобалниот повик International Roma Day Edit-a-thon 2021 којшто се одвива од 1-8 април 2021 година. Сите уредници на Википедија на македонски јазик се добредојдени да дадат свој придонес.

Список на предлог статии за уредување

Резултати[уреди извор]

Список на учесници
Корисничко име Статии
Виолетова
Intraterestrian
Lili Arsova
MB
Drume.B
Petar Barsa
KiviTiki
П.Неделковски
Kostovska
Gdimovska13
MikasaAckerman10
Дранко
SirGoldenBlade
Baek147
Stojnaa
Banja147
Lozanoski22
Damjan Kirovski
Anastasija Gjorgjieva